Odwiedza nas 142 gości oraz 1 użytkownik.
Intencje mszalne od 23.01 do 29.01.2023 r.
Poniedziałek, 23.01.2023 r.
07.30 – Za + Zbigniewa Józefa Pluciaka – intencja od ucz. pogrzebu
Wtorek, 24.01.2023 r.
07.30 – Za Parafian
Środa, 25.01.2023 r.
07.30 – Za + Ryszarda Kamińskiego
Czwartek, 26.01.2023 r.
07.30 – Za + Michalinę i Jana Pokorskich
Piątek, 27.01.2023 r.
07.30 – Za + Krzysztofa Zimnowodzkiego, Helenę i Wiesława Zimnowodzkich – intencja od ucz. pogrzebu
Sobota, 28.01.2023 r.
07.30 – Za + Zygmunta Kopeckiego – intencja od ucz. pogrzebu
Niedziela, 29.01.2023 r.
08.00 – Za + Janinę Sobczyńską, Leona i Genowefę Parasińskich, Helenę i Hieronima Sobczyńskich, Janusza Sobczyńskiego
10.00 – Za + Stanisława i Jerzego Sztolsztener
12.00 – Za + Zbigniewa Kamińskiego w 14 rocz. śmierci i Jadwigę Kamińską
Ogłoszenia parafialne:
1.Dziś wieczorem, od godziny 18.00 do 19.00, zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy.
2.W środę, przed Mszą Świętą, odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3.Dalsza część kolędy będzie w następującym porządku:
27 stycznia – Malużyn (część od strony Glinojecka do kościoła), od godz. 09.00;
28 stycznia – Malużyn (część od strony kościoła do Sochocina), od godz. 09.00;
30 stycznia – Janowo i Bielawy, od godz. 09.00;
04 lutego – Lipiny, od godz. 09.00;
06 lutego – Płaciszewo, od godz. 09.00;
09 lutego – Luberadz, od godz. 09.00
Bardzo dziękuję wszystkim kierowcom za pomoc w czasie kolędy. Z kolędy zostały wyłączone dni świąteczne oraz te, w których pracuję w szkole. W czasie kolędy będę miał ze sobą kalendarz więc będzie można zamówić lub zaktualizować intencje mszalne na 2023 rok. Pragnę także przypomnieć przyszłym kandydatom do małżeństwa, że śluby w naszej parafii są udzielane w soboty. Nie planujmy ślubów w piątki, bo w tradycji Kościoła jest to dzień postu i pokuty, a nie zabawy, z racji pamiątki śmierci naszego Pana – Jezusa Chrystusa na krzyżu.
Gdyby jakaś rodzina była chora, to proszę o kolędę w innym terminie, niż ten który jest przeze mnie z góry wyznaczony.
4.Dziękuję za segregowanie śmieci i wrzucanie ich do odpowiednich pojemników, oraz za utrzymanie porządku na cmentarzu.
5.Za tydzień w zakrystii będzie można nabyć świece – gromnice, wykonane z wosku pszczelego. Poświęcimy je w uroczystość Matki Bożej Gromnicznej – 02 lutego.
6.Również, 02 lutego na wszystkich Mszach Świętych, wierni uczestniczący w liturgii otrzymają poświęcone medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej, zwane „Cudownymi Medalikami”. Historia „Cudownego Medalika” zaczęła się wraz z objawieniami Maryjnymi, jakie miała święta Katarzyna Labouré – w klasztorze sióstr szarytek, w Paryżu. Matka Boża Niepokalanie Poczęta przekazała jej słowa, że „wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli będą go nosili na szyi”. Na „Cudownym Medaliku” jest Maryja Niepokalanie Poczęta – ta sama, jaką widziała święta Katarzyna Labouré, z rozłożonymi rękoma z których rozchodzą się promienie łask, stojąca na kuli ziemskiej i depcząca swoimi nogami głowę węża, czyli diabła. Na „Cudownym Medaliku” jest napisana inskrypcja modlitwy: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. Wielkim propagatorem „Cudownego Medalika” był święty Maksymilian Maria Kolbe, który tak o nim mówił: „Jej medalik rozdawać gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły, i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod Jej opieką miała dosyć sił do odparcia tych pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają – o, tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tymczasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot, po prostu wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi… Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego”. Również święta Matka Teresa z Kalkuty była wielką popularyzatorką „Cudownego Medalika”, nazywając go „Medalem Miłosierdzia” i zawsze rozdawała go ludziom podczas publicznych spotkań. „Cudowny Medalik” w historii Kościoła zaczął się szybo rozpowszechniać, a noszący go ludzie doświadczali różnych cudów i dobrodziejstw. Stąd spontanicznie zaczęli go nazywać „cudownym”.